Sosyal Ağlarımız – İletişim

Facebook  – İnstagram  – Youtube

Hakkımızda

Hakkımızda

– ÖZEL ANASULTAN ÖZEL EĞİTİM ve REHABİLİTASYON MERKEZİ –

Kütahya’da 2007 yılının Temmuz ayında Özel Eğitim sektörüne “merhaba” diyen Merkezimiz bağımsız bir binada, 3.174.00 m2 alan üzerinde yaklaşık 1000 m2’si kapalı alanıyla hizmet vermektedir. Başlangıçtaki çalışma heyecanını, amaç ve ideallerini yılların tecrübesiyle birleştirerek, her gün üzerine yeni bilgiler koyarak, özel eğitimden hiçbir şekilde taviz vermeden, duruşunu hiç değiştirmeden yoluna devam etmektedir.

Kütahya’mızda bizi diğerlerinden farklı kılan özelliklerimizle artık  “AİLEMİZ”  dediğimiz Merkezimizde 30’u aşkın kadromuzla amaç ve ideallerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Her yeni bireyin bize yeni şeyler öğrenmeye götüreceğini bilerek, öğrenmeye hep devam eden uzman eğitimcilerimizle hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Sabırlı, özverili ve hoşgörülü Özel Eğitim anlayışımız, aile ve engelli bireyin çevresini de içine aldığımız Özel Eğitim sistemimiz ve doğru çalışma yöntemlerimiz bizi başarıya götürmektedir.

“Eğitimin katkı sağlayamayacağı hiçbir birey yoktur” düşüncesi bizim daima hareket noktamız olmuştur. Bizler ANASULTAN Ailesi olarak bilgi çağında insanın, bilgiye ulaşmasının önündeki engelleri kaldırmaya, karşılaştıkları zorlukları hafifletmeye devam ediyoruz.

Önsöz

        MERHABALAR,

 

        Engelli ya da normal gelişim gösteren çocuğa sahip olan anne ve babalar çocuklarına bir şey öğretirken ya da davranışlarını kontrol ederken sorunlar yaşarlar ve bu konuda yardıma gereksinim duyarlar.  Ailelere bu sorunlarla baş etme yolları öğretilirse, çocuklarının eğitiminde ortaya çıkabilecek sorunları önleme ve ortaya çıktığında da çözme becerisine sahip olabilirler.  Bu nedenle çocuğun eğitiminin yanı sıra anne-babanın da  desteğe ihtiyacı vardır.  Anne-babanın alacağı eğitim ve desteğin uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

 

        Engelli bireylerin eğitiminde amaç;  onların ileride başkalarına bağımlı olmadan yaşamlarını sürdürmeleri,  kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri ve toplumla bütünleşmelerinin sağlamaktır.

 

        Bu amacı gerçekleştirebilmek için merkezimizde;

 

  • Engelli bireylerin erken yaşta eğitim çalışmalarına başlamaları konusunda toplumsal bilinç yaratmak,
  • Kuruma müracaat eden bireyin durumuna uygun özel eğitim programını oluşturmak,
  • Okul çocuklarının okul ile birlikte çalışma programlarını hazırlamak ve okul takiplerini yapmak,
  • Engelli bireylerin yetişkin oldukları zaman normal gelişim gösteren bireyler gibi bağımsız ya da daha az bağımlı yaşayabilmeleri için gerekli sosyal becerileri kazandırmaktır.

     

         Tüm bu çalışmaları yaparken aileyi de eğiterek;  bu uzun ve zor yolda yorulmadan ve bıkmadan yürüyebilmeleri için gerekli desteği ve motivasyonu oluşturmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

 

        Özel Eğitim hizmetlerinin başarısı,  bireyin uygun programa yerleştirilmesi kadar bu hizmetleri sağlayacak olan uzman personelin niteliğine de bağlıdır.

 

        Bilinçli bir yaklaşım ve etkili özel eğitim ile engelleri en aza indirmek mümkündür.  Bu yaklaşımla çıktığımız yolda ANASULTAN ÖZEL EĞİTİM MERKEZİ  olarak alandaki yenilikleri takip eden,  uygun çalışma koşulları hazırlayan ve uzman kadroyla çalışmalarını destekleyen misyonumuzla yeni başarılara doğru koşmaya ve her geçen gün  ANASULTAN AİLESİ’ni  biraz daha genişletmeye devam ediyoruz.

 

       Çünkü bizler biliyoruz ki,  “Yeryüzünde yapılan en güzel işlerden biri de özel çocukların eğitimidir.  İyi ki bu işi yapıyoruz ” demekte,  bu duygu ve düşüncelerle hizmetlerimizi sunmaktayız.

 

       Bu yola bizimle çıkan ya da yolun yarısında bize katılan ve katılmaya devam eden tüm ailelerimize ve kıymetli çalışanlarımıza sonsuz teşekkürler…

 

 

Mehmet Tuna

Kurum Müdürü